Prosba pro jadernou energii

V Nizozemsku se již brzy zvolí nový parlament. Když jsou volby, je to dobrý moment přemýšlet o plánech v novém termínu. Obzvláště pro energetickou politiku, s ohledem na situaci, kterou máme v Evropě. Ruský plyn a benzín se ukončí někdy, ale v Nizozemsku má parlament  plány zastavit exploataci. Groningského plynu kvůli zemětřesením, způsobená exploatací.

V Nizozemsku ….. již vyvíjí se plány rozšiřovat energické zdroje. Vítr je jedna možnost, ale se již ve velké míře se používá. Určitě pokračujeme stavět parky, ale to stačit nebude. Solární energie nemáme dost. Ačkoli na mnohých střechách panely jsou instalované, ještě je potřeba importovat energii ze zahraničí. Často je levnější importovat energii z Německa nebo Norska. Máme biologické zdroje, ale ty mají konkurence s agrokulturou. Konečně máme jadernou energii – dost nepopulární, ale v Nizozemsku už máme jeden reaktor, který funguje dobře.

Já vím, že oponenti řeknou, že není bezpečné, co děláme s plýtváním, a tak dále. Je to jiná diskuse. O tom diskutujeme někdy jinak. Problém je, že energie nestačí. Alespoň  v blízké budoucnosti, potřebujeme energetické zdroje, které nám Rusko  nedá. Přesně teď máme jadernou energii, máme techniku, máme závody – proč to nepoužíváme? Chceme zmenšit naše emise CO2. A jaderná energie je … nemá!

Ještě jedenkrát – deputáty, jestli Vy chcete můj hlas – nezapomínejte odkrýt energetickou politiku. Islám nebude ničit naši společnost – nedostatek energii ale ano!

Annonser

Om joannavanschaik

Science communication graduate. Music, poetry, literature, travel, science and language collide in this blog.
Det här inlägget postades i čeština och har märkts med etiketterna , , . Bokmärk permalänken.

Kommentera

Fyll i dina uppgifter nedan eller klicka på en ikon för att logga in:

WordPress.com Logo

Du kommenterar med ditt WordPress.com-konto. Logga ut /  Ändra )

Google+-foto

Du kommenterar med ditt Google+-konto. Logga ut /  Ändra )

Twitter-bild

Du kommenterar med ditt Twitter-konto. Logga ut /  Ändra )

Facebook-foto

Du kommenterar med ditt Facebook-konto. Logga ut /  Ändra )

w

Ansluter till %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.