Diskriminace menšin

V mnohých zemích diskriminace menšin reprezentuje běžný problém. Například v Nizozemsku studie předpokládá, že maročtí lidé často nejsou najímáni zaměstnavately v Haagu. Tato diskriminace také sledujeme v situaci, kde jsou jejich životopisy srovnatelné. Stejný fenomen vidíme ve vztahu  s jinými menšinami. Ale doteď nizozemský parlament nenacházel přistup k problému.

Bohužel musíme konstatovat, že v Nizozemsku existují stereotypy pro marocké imigranty. Jeden z nich je, že počet kriminálníků (zločinců) je větší mezi imigranty. Jiný z nich je, že jsou špatní pracovníci. Pro tento důvod jsou zaměstnavatelé  nerozhodní, když je najímají . Avšak se stejnými kompetencemi, firmy ještě favorizují etnické Nizozemce, i když to bylo by proti zákonu.

Nizozemský zákon velmi jasně tvrdí, že diskriminace na základě pohlaví, náboženství, národnosti nebo sexuality, také v hledaní práce, je zakázaná. Problém není ten zákon, ale spíše chovaní zaměstnavatele. Mnoho lidí předpokládá, že v těchto případech, uchazeči o práci potřebuji být najímáni, bez ohledu na kontroverze. Avšak, chování firem nedá dobrý základ na spolupráce. Nikdo nechce pracovat tam, kde nejsou chtění. Proto, vyžadovat najímaní je kontraproduktivní. Proto takové chovaní pokračuje.

Ale jak předejít tomu, že firmy nejsou potrestané za neetické chovaní? Jaké musí být potrestání v takovém případě? Můžeme vymyslet dvě potenciální varianty, které mohou podpořené zároveň. První varianta je, že ukázaná diskriminace vede k pokutě. Kromě toho můžeme předpokládat, že část peněz se použije pro integraci různých etnických skupin na pracovní místo. Druhý nápad je namířený proti konkrétnímu pachateli. Konsekvence musí být propuštění viného pracovníka (nebo viných pracovníků). Firmy musí byt nucené stavit eticky protokol pro hledaní práce, také kvůli HR-pracovníkům.

Potřebujeme konstatovat, že u mnohých zaměstnavatelů již existují takové protokoly, a tam oni často také je splňují. Tyto myšlenky nejsou směřovat k nim. Ale jestli chceme nakonec bojovat s diskriminací, tak potřebujeme mít základy v zákoně. Teď je nemáme. Změnit svět není jenom individuální úkol, ale také společný.

Annonser

Om joannavanschaik

Science communication graduate. Music, poetry, literature, travel, science and language collide in this blog.
Det här inlägget postades i čeština och har märkts med etiketterna , , , . Bokmärk permalänken.

Kommentera

Fyll i dina uppgifter nedan eller klicka på en ikon för att logga in:

WordPress.com Logo

Du kommenterar med ditt WordPress.com-konto. Logga ut /  Ändra )

Google+-foto

Du kommenterar med ditt Google+-konto. Logga ut /  Ändra )

Twitter-bild

Du kommenterar med ditt Twitter-konto. Logga ut /  Ändra )

Facebook-foto

Du kommenterar med ditt Facebook-konto. Logga ut /  Ändra )

w

Ansluter till %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.