Angela Merkelová, lídr svobodného světa

Já nikdy nevěřila jsem, že to řeknu, ale teď to mám jasné – Angela Merkelová je lídr svobodného světa. Poté, co Barack Obama odstoupil jako prezident Spojených Států, teď máme hroznou situaci: všichni prezidenti největších zemí, jsou buď zkorumpovaní (Putin, Erdogan, Trump), nebo nepředvídatelní (Xi, Putin, May). Země, které v minulosti byly důležité, jako Francie, teď nemají moc v Evropské Unii. Jenom Merkelová, s heslem ¨Wir schaffen das¨ (My to zvládneme), představí naději svobodnému světu.

Svobodným světem myslíme tento svět, který podporuje práva všech menšin. To znamená: LGBTI-lidí, náboženské menšiny (například Rohingya v Barmě), ateisty v muslimských (nebo, ve všech náboženských zemích), ženy, děti… Přesně takoví lidé, kteří potřebují podporu, aby žili nebezpečně. Ti tvoří velkou část našeho světa, avšak, v režimu Trumpa, Xi, Putina, Erdogana heslo mrtvých, sebevražd, potlačených, se stává větší. To znamená destrukce mnoha nevinných lidí.

Pravá ruka Trumpa, senátor Mike Pence, je fanatik konverzní terapie. Pro ty, kteří nevědí, co je konverzní nebo ¨reparativní¨ terapie: to je koncept, který tvrdí, že je možné léčit homosexualitu psychickou terapií. To má zvláštní popularitu v křesťanských kruzích ve Spojených Státech, ale také se nachází se v jiných zemích, například v Rusku. Konverzní terapie je pseudověda. Tam není vůbec nic vědeckého. To je čisté mučení. A takoví budou ministři Trumpa.

V době Trumpa, Erdogana, Putina budeme vidět znovu epoch potlačení, s konverzní terapií, s potlačením medií. Kdo si zde zapamatuje slovo ¨fake news¨, padělané zprávy, nebo ¨post-truth¨, po pravdě?  Kdo si zapamatuje srovnaní s dobou komunistů, když všechny zprávy byly podvod. Nebo s dobou Hitlera, pokud propaganda nutila lidi vraždit miliony? Ale kdo, opravdu, má zájem vidět toto znovu? Já určitě nemám.

V této době, máme jenom jednu kancléřku– Angelu Merkelovou. Merkelová, ta křesťanská vůdkyně v Německu, která měla tak velké problémy s jižními zeměmi. Ale jenom ona nám může dávat možnost být tím, kým jsme.  Dokonce kancléřka CDU/CSU. To je velká, velká, ironie. Vítáme Vás v době Erdoganifikace, kde nepotřebujete věřit všemu, co čtete na Internetu.  Kde pseudověda znovu vládne, a propaganda je zpráva. Ale to opakuji teď – Angela Merkelová je lídr svobodného světa. Umožněte aby se tento fakt usadil, a přemýšlejte dlouho a dobře – opravdu to chceme? Opravdu?

Annonser

Om joannavanschaik

Science communication graduate. Music, poetry, literature, travel, science and language collide in this blog.
Det här inlägget postades i čeština och har märkts med etiketterna , , . Bokmärk permalänken.

Kommentera

Fyll i dina uppgifter nedan eller klicka på en ikon för att logga in:

WordPress.com Logo

Du kommenterar med ditt WordPress.com-konto. Logga ut /  Ändra )

Google+-foto

Du kommenterar med ditt Google+-konto. Logga ut /  Ändra )

Twitter-bild

Du kommenterar med ditt Twitter-konto. Logga ut /  Ändra )

Facebook-foto

Du kommenterar med ditt Facebook-konto. Logga ut /  Ändra )

w

Ansluter till %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.